Војислав Шешељ – Историја Балкана
петак, 23 март 2012 03:13 Рубрика: Видео
Придружите се дискусијама на форуму Одштампајте текст
3 коментара
Оставите коментар
(молимо не остављајте предугачке коментаре који имају више од 100 речи)
Скорашњи чланци
- Владимир Кршљанин изабран за потпредседника Међународне Словенске академије наука
- Задах скупштинске штале
- Пријави ближњег свог…
- Велеиздаја
- Социјална дистанца- никада и ни по коју цену! (ако то учинимо- постигли су све!)
- Спонтани протести
- О студентима и студентарији (чувајте Србију, на вама остаје, постидите ли се својег неба- тражићете се под туђим облацима)
Скорашњи коментари
- Владимир Димитријевић: O храсту, Србима и Абориџинима или Јанко Вујиновић и смрт првотности | ИСКРА на Владимир Димитријевић: Речник србофобије – мала књига о великој мржњи
- Илија Петровић на Задах скупштинске штале
- Суверена на Где сте, српски интелектуалци?!?
- Србин од Србина на Окупација
- Србин од Србина на Где сте, српски интелектуалци?!?
Најчитанији текстови
- Програмирано самоубиство нације: Родитељи, не дајте своју децу - 41.355 views
- Српско родољубље - 9.838 views
- НАТО бомбардовање – Да се никад не заборави ! - 8.551 views
- Генерал-мајор Милош Ђошан: „Од агресије до Трибунала“ - 6.868 views
- Норвешко виђење Сребренице - 6.528 views
I velikim intelektualnim gromadama kakav je Vojislav se potkrade pokoja greška, pa i on barata sa tehnički nemoguće izvodljivom pretpostavkom da su se Srbi doselili na Humsko poluostrvo (Balkan). Ako su se i doselili neki Srbi na Hum, zatekli su nas Tribale, Raščane (Tračane). Pelezge i sl. I nije tačno da su Srbi poraženi na Kosovu. Otomanski vladar je ubijen, a naš kralj Tvrto nije. Osim toga pobjednička vojska obično ostaje na poprištu, a poraženi se povlače. Srbi su ostali, a otomanska vojska se povukla. Ne znam po kojim parametrima Vojislav presuđuje da su Srbi izgubili?
Мислим да Војислав просуђује на основу каснијег стања у србским земљама. То касније стање је практично било ширење Отоманске империје по цијелом простору некадашњег Душановог царства и даље на западне границе Босне.
Другим ријечима, Косовски бој је – иако успорио турско напредовање и означио тренутну србску побједу у том боју – ипак ојачао турску царевину која се проширила на Балкан, док су на другој страни све србске феудалне државице, укључујући и Тврткову, практично остале неспособне за даљу одбрану од турске најезде.
Inace, teza da su se Srbi doselili na Balkan u 7. vijeku ni meni nije logicna. Tu ima velika praznina, posebno u istoriji prije 7. vijeka. Da se tek tako neko sjuri sa sjevera i naseli neki prostor, kao da je taj prostor do tada bio nenaseljena pustinja, djeluje pomalo cudno. Medjutim, Deretic iznosi podatke iz stranih izvora koji dokazuju da su tu zivjeli Srbi i vijekovima prije toga…