Ивица и енклавице
четвртак, 9 август 2018 09:30 Рубрика: Национални интереси
У вашим главама су енклаве- гета, ви сте најстрашнији тамничари себе самих у издаји, али енклаве на пресветом Косову и Метохији нису ваш мираз за брак с крвницима, већ повој у који је Господ привио Србију по рођењу!
Нигде не свиће као над њима, нигде!
Велиш, Дачићу, да Срби у енклавама одавно знају како нису саставни део Србије?!
Саставни нису, није Србија раставна, већ су суштина, чвориште нашег корења, пупчаника, прве стопе и последњег удаха- све то у једном, сплетено баш тамо где ће Србија довека бити нераставна, но шта ви о енклавама знате?!
Нису Гораждевац, Ораховац, Грачаница, Велика Хоча… гета у које је сатерани Србље, већ делови раја из којих нико Србију прогнати не може!
Знаш ли, Дачићу, како је дивно зором стићи у Велику Хочу а она не спава- сабрала се читава у порти цркве, крај оца Миленка, па колко је гласа у њој пева „Удаде се, Јагодо…“, а песма бије о Шар- планину па ко талас преплави читаву Метохију, надођу од поноса, пркоса и радости Призренска и Пећка бистрица, раседла се Дрим, пропне и зарже ко вранац цара Душана!
Не знаш, да ишта знаш, да си кад озорио у Големој Очи будан би сањао та благословена јутра довека!
Знаш, питах оца Миленка једаред: „Колико вас је у Хочи, оче“, а он погледа преко мене, претрча погледом читав метох немањићки па каза: „Много, сине, много! Нешто над земљом, много више под њом, али много! Све је то живо српство, сине, васкрсло и ми који се радујемо васкрсењу…“!
Јеси ли када стао пред остатке виновода што је од Хоче водио до царског двора у Призрену?
Јеси ли кад био на литургији у рушевинама манастира у Зочишту (обновљен је, Богу хвала)?
Јеси ли се кад запитао зашто се зове Голема Оча, Дачићу?
Голема Оча- много отаца, свештеника и монаха!
Знаш ли колико је темеља цркава у Очи и колико још живих звоника, Богу хвала?!
Превише за једно село, али и нису подизане за једно село већ Србију читаву, да зна где су јој заветна тамјаништа и олтари!
Знаш, и данас се читавом Метохијом разлежу ти мирисни облаци тамјана, на далеко миришу Хоча, Ораховац, манастир Светог Козме и Дамјана, још клопара вино стромоглаво ка Призрену и…
Јел то зато што знају да одавно нису саставни део Србије, или оно што бесрамно потирете издајом- нераставна је Србија, НЕРАСТАВНА довека, па и кад векова више не буде трајаће држава и народ којег је под земљом више неголи на њој!
Схватите, мизерије људске, премало је вас невера на земљи да бисте издали веру под њом!
Што су за вас пуке хумке за нас су манастири! Задужбине сваког дома у Големој Очи, Ораховцу, Гораждевцу, Грачаници, Будисавцима, Белом пољу, Чаглавици, Старом грацком…да се свако може напити са бистрица, Ибра, Ситнице, Лаба, али да Бистрице, Ибар, Дрим, Ситницу, Лаб нико не може понети у ведра!
У вашим главама су енклаве- гета, ви сте најстрашнији тамничари себе самих у издаји, али енклаве на пресветом Косову и Метохији нису ваш мираз за брак с крвницима, већ повој у који је Господ привио Србију по рођењу!
Нигде не свиће као над њима, нигде!
Дате ли те зоре, ваш пламен издаје никада неће разгонити мрак над Србијом!
Вечни мрак, јер у тунелу издаје нема светла на крају, нити му има краја…
Придружите се дискусијама на форуму Одштампајте текст
1 коментар
Оставите коментар
Скорашњи чланци
- Владимир Кршљанин изабран за потпредседника Међународне Словенске академије наука
- Задах скупштинске штале
- Пријави ближњег свог…
- Велеиздаја
- Социјална дистанца- никада и ни по коју цену! (ако то учинимо- постигли су све!)
- Спонтани протести
- О студентима и студентарији (чувајте Србију, на вама остаје, постидите ли се својег неба- тражићете се под туђим облацима)
Скорашњи коментари
- Владимир Димитријевић: O храсту, Србима и Абориџинима или Јанко Вујиновић и смрт првотности | ИСКРА на Владимир Димитријевић: Речник србофобије – мала књига о великој мржњи
- Илија Петровић на Задах скупштинске штале
- Суверена на Где сте, српски интелектуалци?!?
- Србин од Србина на Окупација
- Србин од Србина на Где сте, српски интелектуалци?!?
Најчитанији текстови
- Програмирано самоубиство нације: Родитељи, не дајте своју децу - 41.346 views
- Српско родољубље - 9.706 views
- НАТО бомбардовање – Да се никад не заборави ! - 8.504 views
- Генерал-мајор Милош Ђошан: „Од агресије до Трибунала“ - 6.834 views
- Норвешко виђење Сребренице - 6.522 views
Читам често писаније овог младога србског Црногорца и сваки пут се најежим колико је надахнута свака његова реч. Бог поживео и тебе и Србију која вапи за новим буђењем, новим свитањем и животом у слободи!